اگر شما وقت کافی را برای خرید بادکنک هلیومی ندارید و یا این که دیر به ذهن شما رسیده که تدارکات گرفتن جشن تولد و دیگر مراسم را به وسیله این بادکنک برگزار کنید، بهترین راه حل استفاده از یک سایت معتبر در این زمینه است که بتواند هر چه سریعتر بادکنک های خریداری شده را برای شما ارسال کند. در فروشگاه مستر تولد انواع بادکنک هلیومی در طرح ها و اندازه های مختلف موجود است و شما به راحتی می توانید سفارش خود را ثبت کنید.

چرا بادکنک هلیومی بالا می رود

هلیوم یک گاز راکد بی رنگ، بی اثر، بی بو، بی مزه و غیر سمی است که اغلب برای پر کردن بادکنک های جشن استفاده می شود چرا که آن نسبت به هوا سبک تر است. طبق قانون شناوری به میزانی که وزن هلیوم و بادکنک از وزن هوا سبک تر است، بادکنک بر روی هوا شناور می ماند. هلیوم که تقریبا 0.0005 درصد از هوایی که ما آن را تنفس می کنیم را تشکیل می دهد، دومین عنصر سبک می باشد. وزن آن 0.1785 گرم در لیتر است. در واقع هیدروژن سبک ترین عنصر به حساب می آید، اما به طور قابل توجهی قابل اشتعال می باشد.

تاریخچه بادکنک هلیومی

بادکنک های اولیه از روده ی حیوانات ساخته می شدند. به گفته ی هلیوم انگلستان، تهیه کننده برجسته ی هلیوم در انگلستان، پروفسور مایکل فارادی اولین بادکنک لاستیکی را در سال 1824 میلادی ساخت، که با هیدروژن پر شده بود. برای اولین بار بادکنک های پر شده با گاز هلیوم مدتی پس از جنگ جهانی اول استفاده شده است. طبق گزارشات بادکنک هلیومی های تاریخچه ی گوگل، بادکنک هلیومی های در ابعاد خیلی بزرگ در رژه ها مثل رژه ی روز شکرگزاری میسی در سال 1927 دیده می شوند. بادکنک های توییستر، معروف با مجسمه های بادکنکی در سال 1950 در صحنه ظاهر شده اند. و بادکنک های میلار فویلی در سال 1970 دیده شده اند.

بازگشت به بالا
WhatsApp chat